BM BPH: Swarzędz wyemituje obligacje za 15 mln zł.

Biuro Maklerskie Banku BPH
23-01-2002, 09:28

Spółka podjęła decyzję o zamiarze emisji obligacji zamiennych na akcje. Celem emisji będzie pozyskanie przez spółkę środków finansowych na restrukturyzację sposobu finansowania działalności, a w szczególności w związku z zakończeniem programu emisji weksli komercyjnych oraz na finansowanie bieżącej działalności.

Spółka podjęła decyzję o zamiarze emisji obligacji zamiennych na akcje. Celem emisji będzie pozyskanie przez spółkę środków finansowych na restrukturyzację sposobu finansowania działalności, a w szczególności w związku z zakończeniem programu emisji weksli komercyjnych oraz na finansowanie bieżącej działalności. Zarząd planuje wyemitować maksymalnie 50 obligacji na okaziciela, zamiennych na akcje Spółki, o wartości nominalnej jednej obligacji 300 tys. zł tj. na łączną wartość nominalną nie wyższą niż 15 mln zł. Spółka chce wyemitować obligacje w terminie do końca marca br. z terminem wykupu nie krótszym niż 25 miesięcy i nie dłuższym niż 30 miesięcy od dnia emisji. Cenę emisyjną 1 obligacji spółka chce ustalić na poziomie jej wartości nominalnej. Obligacje mają być skierowane do indywidualnych adresatów w liczbie nie większej niż 300 osób. Szczegółowe warunki emisji Zarząd określi po uchwaleniu przez WZA emisji obligacji zamiennych.Wartość emisji obligacji stanowić będzie 91,8 % kapitałów własnych Swarzędz na koniec III-go kwartału 2001 r. Będzie to pierwsza emisja obligacji emitowanych przez Spółkę. Spółka nie zamierza ubiegać się o wprowadzenie obligacji do publicznego obrotu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Biuro Maklerskie Banku BPH

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BM BPH: Swarzędz wyemituje obligacje za 15 mln zł.