BM BPH: To ostatnie tchnienie krótkoterminowej wyprzedaży?

Kamil Zatoński
07-10-2008, 12:08

Według analityków BM BPH, odbicie po dużych spadkach jest całkiem realne. Wskazuje na to analiza techniczna.

„Powstałe na wczorajszej sesji czarne marubozu otwarcia (czyli świeca japońska o wysokim korpusie i krótkim dolnym cieniu – przyp. red.)) po luce bessy, obrazuje bardzo negatywne nastawienie inwestorów do rynku. Spadek został powstrzymany na linii wsparcia 34 768 pkt. [na WIG], ustanowionym na czerwcowym minimum z 2006, będący w obecnej chwili bardzo silnym rejonem aktywności kupujących” – podsumowują analitycy BM BPH w porannym raporcie.

Ich zdaniem, poziom ten ma duże szanse utrzymać indeks - przynajmniej na dzisiejszej sesji. 

„Jednak rozpoczęcie wyraźnie spadkowego ruchu, wyznaczonego przez 11 sesyjny cykl, nasuwa duże obawy co do kontynuowania trendu w tym kierunku w dłuższej perspektywie za czym opowiadają się malejący MACD oraz rosnąca siła przeważającego trendu spadkowego zobrazowana przez ADX” – piszą specjaliści.

Ale jest też nutka optymizmu:

„Warto zwrócić uwagę na RSI, którego wartość spadła do swojej linii trendu wzrostowego (patrz obrazek poniżej), a prezentując dużą siłę relatywną w ostatnim czasie, wskaźnik daje szansę na odbicie a wraz z nim odbicie na indeksie. Powstałą lukę wraz z wysokim korpusem świecy można również rozumieć jako ostatnie tchnienie krótkoterminowej wyprzedaży i możliwe odbicie, dla którego oporem pozostaje utworzona wczoraj luka bessy” – kończą analitycy BM BPH.


WIG i wskazania wybranych oscylatorówWIG i wskazania wybranych oscylatorówWIG i wskazania wybranych oscylatorów

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / BM BPH: To ostatnie tchnienie krótkoterminowej wyprzedaży?