BM BPHPBK: Softbank - nie było zaskoczenia

12-05-2004, 10:21

Softbank – wyniki I kwartału 2004r.

Skonsolidowane przychody spółki w I kwartale br. przekroczyły 74,8 mln zł., przychody jednostkowe osiągnęły wartość ponad 59,6 mln zł. Skonsolidowany zysk operacyjny wyniósł jedynie 61 tyś zł. natomiast jednostkowy przekroczył 4,1 mln zł. Skonsolidowany zysk netto I kwartału przekroczył 2,9 mln zł natomiast jednostkowy zysk netto był bliski 9,2 mln zł.

Komentarz BM BPH PBK:

Przychody spółki zarówno w ujęci skonsolidowanym jak i jednostkowym spadły w porównaniu do I kwartału 2003r. (odpowiednio o : 25% i 29%). Spółka spadek przychodów tłumaczy efektem koncentracji sprzedaży na wysoko marżowych kontraktach i odsunięciem się w czasie realizowanych zamówień. Faktycznie w porównaniu do I kwartału ubiegłego roku zysk brutto na sprzedaży wyraźnie wzrósł, skonsolidowany o 13,3% do 14,6 mln zł., a jednostkowy o 50,6% do 11,2 mln zł. Koszty pośrednie (sprzedaży i ogólnego zarządu) jednostkowe i skonsolidowane wzrosły (odpowiednio 4,2% i 8,8%) co w efekcie dało wzrost jednostkowego zysku na sprzedaży o 556% do 4,1 mln zł i skonsolidowany zysk na sprzedaży na poziomie 54 tyś zł zamiast straty 0,8 mln rok wcześniej. W ujęciu jednostkowym nastąpił wyraźny wzrost zysku operacyjnego (+186%) do 4,1 mln zł. natomiast w ujęciu skonsolidowanym zysk operacyjny był minimalny i wyniósł 61 tyś zł. (-86%). Wyniki spółek grupy kapitałowej mają więc nadal istotny negatywny wpływ na wyniki skonsolidowane Softbanku. Istotny wpływ na wynik netto i brutto jednostkowy i skonsolidowany I kwartału br. miała wycena instrumentów wycena instrumentów finansowych wbudowanych w umowy wdrożeniowe, która zwiększyła przychody finansowe o 5 mln zł. Ostatecznie osiągnięty przez spółkę zysk netto w wysokości 9,2 mln zł jest dobrym wynikiem. Optymistyczny jest wzrost rentowności realizowanych kontraktów i poziomu zysku operacyjnego. W kolejnych kwartałach należy oczekiwać pozytywnych efektów realizacji największego kontraktu spółki czyli informatyzacji PKO BP S.A.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BM BPHPBK: Softbank - nie było zaskoczenia