bmp AG zacznie wypłacać dywidendę od zysku za 2007 rok

ISB
opublikowano: 09-11-2007, 14:09

Notowany we Frankfurcie i Warszawie fundusz private equity bmp AG wypłaci dywidendę za 2007 rok, poinformował prezes spółki Oliver Bormann w piątek. Będzie to pierwsza dywidenda w historii spółki.

"Nie jesteśmy zadowoleni z wyceny naszych akcji na giełdzie, zwłaszcza, że systematycznie poprawiamy wyniki" - powiedział Borrmann podczas konferencji dla analityków i dziennikarzy. M.in. z tych powodów spółka postanowiła po raz pierwszy podzielić się zyskiem z akcjonariuszami.

"Nasza polityka dywidendowa polegała na tym, żeby poczekać z wypłatami, aż będziemy pewni, że będziemy mogli to robić regularnie" - stwierdził Borrman. Akcje spółki zyskały w tym roku w Warszawie 5,5% wartości (we Frankfurcie o 10,3%), a w 2006 roku - odpowiednio o: 3,6% i 11,0%.

Według danych spółki, 63,2% akcji spółki jest ulokowanych w Niemczech, a pozostała część w Polsce. Borrmann zapowiedział, że bmp będzie się wycofywał z bezpośrednich inwestycji, będzie za to działał za pośrednictwem utworzonych wehikułów inwestycyjnych: bmp Media Investors oraz bmp Eco Investors.

Spółka bmp Media Investors może wejść na giełdę (równocześnie w Warszawie i Frankfurcie) w 2008 roku, a bmp Eco Investors w 2009 roku.

Borrmann poinformował w piątek, że bmp AG miała w okresie I-III kw. 2007 r. 8,791 mln euro obrotów wobec 9,509 mln euro w analogicznym okresie 2006 r. Dochód ogółem (wliczając przychody z tytułu doradztwa i prowizji) wzrósł do 15,508 mln euro wobec 12,589 mln euro.

Spółka uzyskała pozwolenie od akcjonariuszy na wykup swoich akcji, ale nie planuje przeprowadzić go w najbliższym czasie. Borrmann poinformował, że zarząd traktuje buy-back jako narzędzie, które może wykorzystać w sytuacjach kryzysowych, takich jak załamanie kursu spółki.

Wynik operacyjny (EBIT) wzrósł do 3,795 mln euro wobec 3,283 mln euro. Zysk na akcję wyniósł 24 centy w stosunku do 17 centów przed rokiem. Kapitał zakładowy spółki dzieli się na 17,5 mln akcji. (ISB)

mtd/tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / bmp AG zacznie wypłacać dywidendę od zysku za 2007 rok