bmp rozważa wprowadzenie K2 Internet na GPW jeszcze w tym roku

Internet Securities
19-06-2006, 11:40

Niemiecki fundusz venture capital bmp AG nie wyklucza, że jeszcze w br. wyjdzie z inwestycji w spółkę K2 Internet, być może poprzez jej debiut na GPW. Chce też zainwestować w tym roku w Polsce w 1-2 nowe spółki, powiedział w poniedziałek Piotr Pajewski, członek zarządu bmp Polska.

Niemiecki fundusz venture capital bmp AG nie wyklucza, że jeszcze w br. wyjdzie z inwestycji w spółkę K2 Internet, być może poprzez jej debiut na GPW. Chce też zainwestować w tym roku w Polsce w 1-2 nowe spółki, powiedział w poniedziałek Piotr Pajewski, członek zarządu bmp Polska.

„Zastanawiamy się nad sposobem wyjścia tej spółki. Niewykluczone, że stanie się to poprzez giełdę jeszcze w tym roku” – powiedział Pajewski dziennikarzom.

Fundusz posiada 40,78% akcji w agencji e-marketingowej K2 Internet SA.

W 2005 roku K2 miało 10 mln zł przychodów, 1,2 mln zł zysku operacyjnego powiększonego o amortyzację (EBITDA) oraz ok. 1 mln zł zysku netto.

„W tym roku przewidujemy wzrost przychodów w tempie wzrostu przychodów reklamy internetowej, czyli o ok. 50%. Chcielibyśmy też docelowo zwiększyć rentowność netto do 15%. Trudno powiedzieć, czy uda się to już w tym roku” – powiedział Pajewski.

bmp, który jest także znaczącym akcjonariuszem debiutującego w poniedziałek na GPW portalu finansowego Bankier.pl, chce zainwestować w tym roku w jedną lub dwie nowe spółki w Polsce, zapowiedział członek zarządu funduszu. (ISB)

esc/tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / bmp rozważa wprowadzenie K2 Internet na GPW jeszcze w tym roku