BMW Steve’a Jobsa trafi na aukcję

ŁO
opublikowano: 01-11-2017, 19:44
aktualizacja: 01-11-2017, 19:46

Znany dom aukcyjny przygotował gratkę dla miłośników nowych technologii i motoryzacji. To kabriolet, który kiedyś należał do charyzmatycznego szefa koncernu Apple.

Dom aukcyjny RM Sotheby's przygotowuje grudniową licytację w Nowym Jorku, podczas której będzie można kupić srebrne BMW Z8. Nie jest to jednak zwykły egzemplarz, bo samochód był przed laty własnością samego Steve’a Jobsa.  

BMW Z8, które kiedyś należało do Steve'a Jobsa
BMW Z8, które kiedyś należało do Steve'a Jobsa
Fot. Karissa Hosek / Courtesy od RM Sotheby’s

Prezes Apple’a nie był znany z zamiłowania do motoryzacji, ale według RM Sotheby's  cenił styl niemieckich pojazdów i posiadał kilka motocykli BMW oraz mercedesa SLS. Na zakup modelu Z8 namówił go ponoć miliarder Larry Ellison, twórca koncernu informatycznego Oracle.  

BMW Z8 zostało wyprodukowane w kwietniu 2000 r. Kilka miesięcy później trafiło do garażu Jobsa, który sprzedał auto po trzech latach klientowi z Los Angeles. Samochód przejechał w sumie tylko 15 tys. mil. Co ciekawe, w kabriolecie zamontowany jest telefon marki Motorola.  

Organizatorzy aukcji spodziewają się, że BMW sprzedane zostanie za 300-400 tys. USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane