BMW utrzyma dobre wyniki mimo wzrostu cen surowców

(Marek Druś)
opublikowano: 16-03-2005, 14:39

Tegoroczne wyniki BMW będą zbliżone wielkością do osiągniętych w 2004 roku, poinformowały w środę władze bawarskiego koncernu. Inwestorzy uznali, że to dobra widomość i kupowali jego akcje.

Tegoroczne wyniki BMW będą zbliżone wielkością do osiągniętych w 2004 roku, poinformowały w środę władze bawarskiego koncernu. Inwestorzy uznali, że to dobra widomość i kupowali jego akcje.

Powodem wyhamowania wzrostu zysków jest spadek wartości dolara i wzrost cen surowców, przede wszystkim stali. Prezes Helmut Panke powiedział, że ograniczy to istotnie możliwość poprawy wyników BMW.

Zysk BMW wzrósł w ubiegłym roku o 5 proc. i osiągnął rekordową wysokość 2,22 mld EUR. To zasługa wprowadzenie na rynek nowych modeli aut, m.in. SUV-a X3, czy coupe serii 6. Pozwoliło to spółce odebrać część klientów największemu rywalowi, Mercedesowi.

MD, Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane