BNP spada mimo poprawy wyników

Marek Druś
25-11-2005, 00:00

Kwartalny zysk BNP Paribas wzrósł o 22 proc. Pierwszy pod względem wartości rynkowej francuski bank poprawił wyniki głównie dzięki dobrym rezultatom z handlu instrumentami pochodnymi oraz zwiększonej akcji kredytowej na rynkach zagranicznych. Kurs BNP spadał jednak na giełdzie w Paryżu. Inwestorzy wątpią, czy bankowi uda się poprawić jeszcze wyniki.

W trzecim kwartale zysk BNP wyniósł 1,34 mld EUR. Analitycy prognozowali wynik o 50 mln EUR niższy. Największy udział w poprawie wyniku miał pion bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej. Jego zysk przed opodatkowaniem wzrósł o 41 proc., a przychody o 30 proc. Całkowite przychody banku wzrosły o 17 proc. do 5,46 mld EUR. Koszty BNP wzrosły o 13 proc. do 3,36 mld EUR. Rezerwy na kredyty trudno ściągalne spadły o 35 proc., do 105 mln EUR. 16 listopada Credit Agricole, pod względem aktywów największy francuski bank i główny krajowy rywal BNP, informował o 59-proc. wzroście zysku kwartalnego, który wyniósł 1,02 mld EUR.

Kurs BNP wzrósł w tym roku o 28 proc. W tym samym czasie indeks Bloomberg Europe Banks & Financial Services zyskał tylko 19 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BNP spada mimo poprawy wyników