BoA kupił 24,9 proc. Serfin Banku

Agnieszka Morawiecka
12-12-2002, 00:00

Bank of America przejął 24,9 proc. akcji Serfin Banku, trzeciego meksykańskiego banku, za 1,6 mld USD (6,2 mld zł) od Santander Central Hispano. Hiszpańska spółka zgodnie z zapowiedzią wyprzedaje aktywa, aby podwyższyć kapitał. Dzięki tej transakcji fundusze największego banku w Hiszpanii i Ameryce Łacińskiej wzrosną o 700 mln USD (2,7 mld zł).

W ubiegłym miesiącu Santander podwyższył kapitał do 2,6 mld EUR (10,4 mld zł), sprzedając 11,6 proc. udziałów w hiszpańskim Banesto Bank i 3 proc. w należącym do Scotland Group Royal Banku. Akcje spółki, które w tym roku spadły o 28 proc., poszły wczoraj w górę o 8 proc.

Bank of America największy bank detaliczny w USA, którego aktywa wynoszą 25 mld USD (97,5 proc.), zachowa udziały w Mexico Bank przez trzy lata. Po tym czasie bank ma opcję ich sprzedaży z powrotem Santanderowi lub innemu inwestorowi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Morawiecka

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / BoA kupił 24,9 proc. Serfin Banku