BoAML: „rynek niedźwiadka” jeszcze się nie skończył

opublikowano: 05-12-2018, 19:59

Spadek amerykańskiego rynku akcji nie zakończy się dopóki nie przestaną rosnąć oczekiwania dotyczące stóp procentowych, a szacunki wyników spółek nie przestaną spadać, przekonuje strateg Bank of America Merrill Lynch Global Research.

- „Rynek niedźwiadka” na Wall Street, który rozpoczął się w pierwszym kwartale 2018 roku, jeszcze się nie zakończył – powiedział Michael Hartnett, główny strateg inwestycyjny  Bank of America Merrill Lynch Global Research. - Kiedy stopy osiągną szczyt, a oczekiwania dotyczące zysku na akcje zasygnalizują „wielkie dno”, zaczniemy być taktycznie byczy – dodał.  

Hartnett uważa, że inwestorzy powinni kupować iPath S&P 500 VIX Short-Term Futures ETN, którego wartość rośnie wraz z tzw. indeksem strachu, czyli Cboe Volatility Index (VIX), co pozwoli im zarabiać na dalszym utrzymywaniu się dużej zmienności. W tym roku ten instrument zdrożał o 31,7 proc. i pobił pod względem wzrostu S&P500. 

Hartnett uważa także, że dobrą inwestycją jest kupno akcji spółek z Brazylii, Rosji, Indii i Chin i jednoczesna gra na spadek cen akcji FAANG, czyli Facebooka, Amazon, Apple, Netflixa i Alphabet, właściciela Google.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane