Bochniarz: Gospodarka rozwija się za wolno w stosunku do potencjału

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 03-01-2006, 14:59

W stosunku do potencjału gospodarki zdecydowanie rozwijamy się za wolno i zaczynamy być "w ogonie" państw rozwijających się - uważa szefowa Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych (PKPP) "Lewiatan" Henryka Bochniarz.

W stosunku do potencjału gospodarki zdecydowanie rozwijamy się za wolno i zaczynamy być "w ogonie" państw rozwijających się - uważa szefowa Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych (PKPP) "Lewiatan" Henryka Bochniarz.

Wydaje się, że 2006 będzie rokiem weryfikacji, na ile sprawdzą się optymistyczne zapowiedzi aktualnego rządu odnośnie tempa wzrostu gospodarczego, wynikające z "filozofii, że czas na dzielenie" - powiedziała Bochniarz na wtorkowej konferencji prasowej. "Rząd ma koncepcje, jak dzielić, a nie jak wytworzyć" - dodała.

Według szacunków PKPP "Lewiatan", wzrost PKB wyniesie w 2006 roku 4,6 proc. Eksperci Konfederacji zwracają przy tym uwagę, że jeśli rząd nie rozpocznie rzetelnej pracy na rzecz rozwiązań wspierających rozwój gospodarczy, w tym rozwój przedsiębiorstw, utrzymanie tendencji wzrostowej w kolejnych latach będzie dużym problemem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane