Bochniarz: konieczne dalsze rozmowy z premierem na tematy makroekonomiczne

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 14-11-2005, 12:18

Prezydent Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan Henryka Bochniarz, powiedziała po spotkaniu z premierem Kazimierzem Marcinkiewiczem, że konieczna są dalsze rozmowy co do kwestii makroekonomicznych.

Prezydent Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan Henryka Bochniarz, powiedziała po spotkaniu z premierem Kazimierzem Marcinkiewiczem, że konieczna są dalsze rozmowy co do kwestii makroekonomicznych.

    Jak przyznała, "co do podstawowych kwestii (...) była między nami zgoda". "Ale co do wielu makroekonomicznych kwestii (...) będziemy musieli jeszcze wspólnie porozmawiać, żeby móc powiedzieć, że to co proponuje rząd, jest popierane przez środowiska gospodarcze" - dodała.

    Według niej, niepokojące jest, że rząd Marcinkiewicza zamierza wycofać z Trybunału Konstytucyjnego ustawę o emeryturach górniczych, zaskarżoną przez poprzedni rząd. Niepokoi ją też, że nadal trwają obliczenia nad ulgą zatrudnieniową, nie ma jeszcze propozycji w tym zakresie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane