Bochniarz: Powołanie komisji śledczej ds. banków wpłynie na wizerunek prywatyzacji

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 24-03-2006, 14:59

Zdaniem prezes Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych "Lewiatan" Henryki Bochniarz, powołanie sejmowej komisji śledczej ds. banków i nadzoru bankowego doprowadzi do pogorszenia społecznego wizerunku prywatyzacji.

Zdaniem prezes Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych "Lewiatan" Henryki Bochniarz, powołanie sejmowej komisji śledczej ds. banków i nadzoru bankowego doprowadzi do pogorszenia społecznego wizerunku prywatyzacji.

10-osobowa komisja, powołana w piątek przez Sejm, ma zbadać przekształcenia kapitałowe i własnościowe w sektorze bankowym oraz działania organów nadzoru bankowego w okresie od 4 czerwca 1989 r. do 19 marca 2006 r.

"Zdziwienie budzi fakt, iż mimo wszystkich opinii prawnych, podważających konstytucyjność powołania komisji +do wszystkiego+, Sejm podjął uchwałę o jej powołaniu" - powiedziała w piątek PAP Bochniarz.

Jej zdaniem, pomysł zbadania wszystkiego, co działo się w sektorze bankowym od początku transformacji "przez ludzi, którzy w większości nie mają pojęcia, czym jest sektor bankowy i jakie procesy w nim zachodzą", musi budzić poważne wątpliwości.

Według Bochniarz, prace tej komisji nie mają służyć wyciągnięciu wniosków z tego, jak przebiegała prywatyzacja sektora bankowego, czy jak działał nadzór bankowy, ale celom politycznym - temu, aby "ścigać i złapać złego policjanta Leszka Balcerowicza". Bochniarz uważa, że doprowadzi to do jeszcze gorszej niż obecnie społecznej oceny prywatyzacji, a przecież - jak podkreśliła - od prywatyzacji nie ma odwrotu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Bochniarz: Powołanie komisji śledczej ds. banków wpłynie na wizerunek prywatyzacji