Bochniarz: Wróci wolność gospodarcza - odejdzie bezrobocie

Polska Agencja Prasowa SA
15-07-2005, 14:49

Kandydatka na prezydenta (Partia Demokratyczna-demokraci.pl) Henryka Bochniarz uważa, że jeśli gospodarka w Polsce uzyska tyle wolności, ile jej miała w 1989 roku, to odczuwalnie rozwiązywany będzie problem bezrobocia.

Kandydatka na prezydenta (Partia Demokratyczna-demokraci.pl) Henryka Bochniarz uważa, że jeśli gospodarka w Polsce uzyska tyle wolności, ile jej miała w 1989 roku, to odczuwalnie rozwiązywany będzie problem bezrobocia.

Według Bochniarz, nowe miejsca pracy będą powstawać pod warunkiem że ograniczy się pozapłacowe koszty pracy, zmieni nieczytelny i przez to korupcjogenny system podatkowy, usunie nadmiar regulacji administracyjnych, usprawni sądownictwo gospodarcze, a także stworzy systemy pożyczkowe i gwarancje kredytowe dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Tymczasem "konsekwentnie, co miesiąc, wprowadzane są ograniczenia swobody działalności gospodarczej" - powiedziała Bochniarz na piątkowym spotkaniu z członkami i sympatykami Partii Demokratycznej w Kielcach. Dodała, że widać to wyraźnie gdy się porówna, m.in., ile koncesji mieliśmy w 1989 r., a ile mamy dziś, i ile wtedy wydawano licencji, a ile wydaje się teraz.

Bochniarz obiecała, że jeśli zostanie wybrana na prezydenta, to uwzględni "pracę" - główne hasło swej kampanii wyborczej - w inicjatywie ustawodawczej. Przekonywała, że poprawa warunków gospodarowania umożliwiłaby dwóm milionom podmiotów gospodarczych, które działają w kraju, zatrudnić dodatkowo po jednej osobie i zapewne nie byłoby obecnych kłopotów związanych z brakiem pracy.

Bochniarz oznajmiła, że swój udział w kampanii wyborczej traktuje jako początek "długiego marszu" polityka. Jeśli nie zakończy się on sukcesem za trzy miesiące, formą jego kontynuacji może być działalność publicystyczna lub społeczna - zapowiedziała.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Bochniarz: Wróci wolność gospodarcza - odejdzie bezrobocie