Boeing 787 Dreamliner wystartuje w tym roku

opublikowano: 28-08-2009, 11:54

Boeing poinformował, że do końca tego roku wykona pierwszy lot długo zapowiadanego modelu Dreamliner. Pierwsze 787 mają trafić na  rynek w IV kwartale 2010 r.

Producent twierdzi, że opóźnione pierwsze loty nie mają wpływu na wizerunek spółki, ponieważ w nowym modelu dokonano wiele potrzebnych modyfikacji.

Dreamliner 787 jest samolotem średniej wielkości. Producent oczekuje, że będzie się on głównym środkiem przewozu na duże odległości i zastąpi model 767. Nowy model ma być lżejszy, przez co będzie bardziej oszczędny. Do tej pory zamówiono już 850 sztuk.

Boeing, z uwagi na problemy produkcyjne i dwumiesięczny strajk pracowniczy, nie podał jeszcze konkretnej daty pierwszego lotu.

Ostatnie, piąte już, opóźnienie miało miejsce w czerwcu tego roku, natomiast pierwsza zapowiedź startu trafiła na rynek... 2 lata temu.
Po tym opóźnieniu na rynku pojawiły się wątpliwości, czy ten samolot kiedykolwiek wystartuje.

picturegallery.bcc2cf85-f392-4d32-861a-4e7284a1af22

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Boeing 787 Dreamliner wystartuje w tym roku