Boeing dał powody do radości, zawiódł Ambac

Tadeusz Stasiuk
24-04-2008, 00:00

Srodowa sesja na amerykańskich giełdach, która ostatecznie zakończyła się na plusie, przyniosła handlującym sporo wrażeń. Niestabilność parkietów wynikała z braku zdecydowania inwestorów po odbiorze raportów kwartalnych spółek. Ucieszył raport Boeinga, największego amerykańskiego producenta samolotów. Powody do zadowolenia mieli również akcjonariusze EMC, potentata branży komputerowej, oraz Philips Morris, jednego z liderów światowego rynku producentów wyrobów tytoniowych.

Rozczarowanie znów jednak napłynęło ze strony świata finansów. Strata netto Ambac Financial Group, jednego z głównych graczy w segmencie ubezpieczycieli obligacji, okazała się zdecydowanie wyższa od prognozowanej przez ekspertów. Na dodatek instytucja zapowiedziała, że również bieżący kwartał nie zmieni niekorzystnej tendencji w jej rachunkach.

Pozytywnym bohaterem sektora finansowego zostały w środę walory Safeco. Liberty Mutual zgodził się przejąć brokera z Seattle za około 68,25 USD za walor. W wyniku fuzji powstanie piąty pod względem wielkości podmiot w swojej branży na północnoamerykańskim rynku.

Tadeusz

Stasiuk

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / / Boeing dał powody do radości, zawiódł Ambac