Boeing dostarczył o połowę mniej samolotów

opublikowano: 10-12-2019, 20:41

Po 11 miesiącach roku liczba dostarczonych przez Boeinga samolotów była o więcej niż połowę mniejsza niż w tym samym okresie poprzedniego roku, donosi Reuters.

Amerykański koncern dostarczył w okresie styczeń-listopad tylko 345 samolotów. Rok wcześniej dostawy w tym samym okresie wynosiły 704 maszyn. Spadek jest skutkiem perypetii z najlepszym samolotem koncernu, Boeingiem 737 Max. Od marca został on uziemiony po tym jak doszło do dwóch katastrof maszyn tego typu w okresie pięciu miesięcy. Przedstawiciele władz sygnalizowali ostatnio, że amerykański Federalny Urząd Lotnictwa nie zgodzi się na loty Boeinga 737 Max co najmniej do stycznia, wskazując na liczne kroki, której jeszcze trzeba podjąć w sprawie samolotu. Boeing śpieszy się aby zakończyć aktualizowanie oprogramowania maszyn i uzupełnić proceduty treningowe, co pozwoli przywrócić 737 Max do służby, pisze Reuters.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane