Boeing i największe wpadki producentów

KŁ, Bloomberg
opublikowano: 30-01-2013, 09:49

Wszystkie Dreamlinery 787 są uziemione do czasu wyjaśnienia przyczyn licznych awarii samolotów. Szacunkowy koszt jaki poniesie w związku z tym Boeing to 5 mld USD. Spółka z Seattle to jednak nie jedyna firma, która z powodu wady produktu została narażona na tak duże koszty. Oto trzy najgłośniejsze przypadki przytaczane przez Bloomberga:

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Toyota
W 2010 r. Toyota musiała wycofać z rynku 9 mln pojazdów z powodu wadliwego pedała gazu, który powodował niespodziewane przyspieszenie auta. Usterka była przyczyną 37 wypadków śmiertelnych. Operacja kosztowała koncern w sumie 2 mld USD oraz reputację.

Peanut Corporation of America
W 2009 r. Peanut Corporation of America została zmuszona do wycofania 4 tys. produktów z orzeszków ziemnych w związku ze śmiercią 9 osób w wyniku zatrucia salmonellą. Ucierpiało 360 firm korzystających z masła orzechowego, co kosztowało je w sumie 1 mld USD. Najbardziej ucierpiał jednak koncern Peanut Corporation of America, który w wyniku afery zbankrutował.

Johnson&Johnson
W 1982 r. firma Johnson&Johnson została zmuszona do wycofania z rynku 31 mln opakowań Tylenolu. Przyczyną była śmierć siedmiu osób w związku z zatruciem cyjankiem potasu, którym był zanieczyszczony środek przeciwbólowy. Koncern stracił w związku z aferą 100 mln USD. Zmienione zostały również przepisy odnośnie zabezpieczeń opakowań leków. Od tej pory wszystkie pojemniczki są zabezpieczone odpowiednią osłonką świadczącą o tym, że opakowanie jest nienaruszone.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Boeing i największe wpadki producentów