Boeing ma zamówienia na 50 „uziemionych” Boeingów 737 MAX

opublikowano: 19-11-2019, 13:04

Pomimo tego, że 737 MAX nadal nie może latać, Boeing zdobył zamówienia łącznej wartości 5,9 mld USD na maszyny tego typu podczas salonu w Dubaju, donosi The Wall Street Journal.

Linie Air Astana z Kazachstanu, które kupowały wcześniej Airbusy A320neo, poinformowały we wtorek o zamiarze kupna 30 Boeingów 737 MAX. Wartość tych maszyn to 3,6 mld USD.

Amerykański koncern podpisał także umowę z klientem, którego nazwy nie podano, na dostawę 20 Boeingów 737 MAX, dowiedział się The Wall Street Journal. Wartości kontraktu, który ma zostać oficjalnie ogłoszony podczas odrębnej ceremonii w kraju klienta,  nie podano. Szacowana jest na 2,3 mld USD.

Boeingi 737 MAX zostały „uziemione” na początku tego roku po tym jak w okresie pięciu miesięcy doszło do dwóch katastrof maszyn tego typu, w których zginęło łącznie 346 osób. Jest podejrzenie, że spowodowały je wady samolotu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

USA