Boeing pozwany przez rodzinę ofiary katastrofy w Etiopii

opublikowano: 05-04-2019, 06:42

Rodzice Amerykanki, która zginęła w katastrofie Boeinga 737 MAX w Etiopii pozwała w USA producenta samolotu, dostawcę części podejrzewanej o przyczynienie się do katastrofy oraz linię lotniczą, informuje Reuters.

Samya Stumo jest jedną ze 157 ofiar katastrofy Boeinga 737 MAX należącego do Ethiopian Airlines, do której doszło 10 marca. Jej rodzice złożyli pozew w sądzie w Chicago. Zarzucają w nim Boeingowi, że "postawił zyski ponad bezpieczeństwem”. Twierdzą także, że amerykański Federalny Urząd Lotnictwa (FAA) również powinien zostać pociągnięty do odpowiedzialności.

Nadia Milleron, matka ofiary katastrofy powiedziała, że osoby odpowiedzialne za stworzenie i sprzedaż Boeinga 737 MAX nie potraktowali jej córki „jakby była ich własną”. Zwróciła uwagę, że katastrofie samolotu w Etiopii można było zapobiec gdyby poważnie potraktowano wcześniejszy o pięć miesięcy wypadek Boeinga 737 MAX linii Lion Air.

- Śmierć tych ludzi w Indonezji nie powinna iść na marne – powiedziała.

Reuters zwraca uwagę, że to pierwszy pozew rodziny amerykańskiej ofiary katastrofy Ethiopian Airlines i pierwszy, w którym pozwana jest linia, Boeing i spółka Rosemount, która dostarczyła urządzenie mające przyczynić się do katastrofy.

W marcu Boeingi 737 MAX zostały uziemione na świecie w związku z podejrzeniem, że zastosowany w samolocie system mający zapobiegać przeciągnięciu mógł przyczynić się do katastrofy dwóch maszyn tego typu w okresie pięciu miesięcy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

USA