Boeing tanieje po doniesieniach o skardze jednego z inżynierów ws. 737 MAX

opublikowano: 02-10-2019, 16:17

Kurs Boeinga spada po tym jak The New York Times napisał, że jeden z wyższych rangą inżynierów złożył skargę motywowaną etycznymi wątpliwościami dotyczącymi samolotu 737 MAX.

Skarga złożona w spółce przez inżyniera miała dotyczyć jej decyzji odrzucającej system zabezpieczeń w Boeingu 737 MAX z powodu zbyt wysokiego kosztu. Inżynier uważa, że wspomniane rozwiązanie mogło zredukować ryzyko dotyczące dwóch katastrof Boeingów 737 MAX w okresie pięciu miesięcy, które doprowadziły do śmierci prawie 350 ludzi i uziemienia maszyn tego typu we flotach światowych przewoźników.

Boeing 737 Max w fabryce Boeinga w Renton w stanie Waszyngton
Zobacz więcej

Boeing 737 Max w fabryce Boeinga w Renton w stanie Waszyngton fot. REUTERS/Lindsey Wasson/File Photo/Forum

Boeing miał przekazać już skargę amerykańskiemu Departamentowi Sprawiedliwości, który prowadzi śledztwo kryminalne w sprawie projektu Boeinga 737 MAX. Co najmniej jeden były pracownik koncernu był już przesłuchiwany przez śledczych w sprawie zarzutów stawianych przez inżyniera, który z kolei miał oskarżać szefa Boeinga o mówienie nieprawdy o bezpieczeństwie samolotu.
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

USA