Boeing: wzrost po korekcie

Tomasz Jerzyk
23-08-2004, 00:00

Absolutne maksimum spółka ustanowiła w grudniu 2000 r., nieznacznie powyżej 70 USD. Od marca 2003 kurs utrzymuje się w tendencji wzrostowej i aktualnie znajduje się w okolicach krótkoterminowych maksimów.

Najbliższy opór wyznacza poziom 51,49 USD, który wynika z lokalnego maksimum z połowy marca 2002 r. Pokonanie tego poziomu będzie sugerowało kontynuację wzrostu do górnego ograniczenia kanału wzrostowego, które znajduje się na 53,70 USD. Osiągnięcie powyższego poziomu wyczerpie krótkoterminowy potencjał wzrostowy spółki. Mam wrażenie, iż na wykresie kształtuje się formacja trójkąta zwyżkującego, z którego należy oczekiwać na wybicie zgodne z kierunkiem dotychczasowego trendu, czyli w górę. Formacja sugeruje wzrost do 56 USD, co oznaczałoby naruszenie górnego ograniczenia kanału. Sygnałem kupna akcji będzie pokonane ostatniego lokalnego maksimum przy 51,32 USD. Sygnałem słabości, dającym podstawy do negatywnej prognozy, będzie spadek poniżej 48,27 USD. W takim przypadku należałoby oczekiwać na korektę do dolnego ograniczenia kanału wzrostowego, które znajduje się na 44 USD. W dłuższym horyzoncie czasowym spółka powinna osiągnąć nowe, absolutne maksimum. Jednak zanim nastąpi wzrost do nowych szczytów, kurs powinien odnotować silniejszą korektę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Jerzyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Boeing: wzrost po korekcie