Boersen-Zeitung: Unicredito ma 65 proc. akcji HVB

(Marek Druś)
14-10-2005, 20:15

Unicredito Italiano osiągnęło wymagany próg 65 proc. akcji, wymagany do realizacji przejęcia HVB Group, poinformował dziennik Boersen-Zeitung. Gazeta uwzględniła w swoich szacunkach zarówno akcje już zgłoszone w wezwaniu, jak i zadeklarowane.

Unicredito Italiano osiągnęło wymagany próg 65 proc. akcji, wymagany do realizacji przejęcia HVB Group, poinformował dziennik Boersen-Zeitung. Gazeta uwzględniła w swoich szacunkach zarówno akcje już zgłoszone w wezwaniu, jak i zadeklarowane.

Unicredito poinformował, że ma już 48,6 proc. akcji HVB. Według Boersen-Zeitung, liczba ta nie uwzględnia pakietu 18,3 proc. akcji niemieckiego banku będącego w posiadaniu Munich Re i 3,7 proc. akcji należących do Bawarii. Obaj właściciele zadeklarowali już jednak gotowość wymienienia posiadanych akcji na akcje Unicredito. Oznacza to, że włoski bank ma zapewnione 70,6 proc. w kapitale HVB.

MD, AFP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Boersen-Zeitung: Unicredito ma 65 proc. akcji HVB