Bofa ML: Najbardziej popularne spółki są zagrożone korektą

Za sprawą przetasowań w portfelach profesjonalnych zarządzających notowania najbardziej faworyzowanych przez nich spółek mogą znaleźć się pod presją, uważają stratedzy Bofa ML.

Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Początek roku to w USA tradycyjny okres przetasowań w składzie portfeli zarządzanych na zlecenie. To oznacza, że spółki będące ulubieńcami profesjonalnych zarządzających, mogą być wyprzedawane i spisywać się gorzej od rynku, zauważają w raporcie stratedzy Bank of America Merrill Lynch. Według przeprowadzonego przez nich na danych sięgających 2009 r. badania w ciąg pierwszych 30 dni kalendarzowych roku 10 najbardziej przeważanych przez zarządzających spółek notuje o 1,2 punktu procentowego gorszą stopę zwrotu od 10 najmniej chętnie wybieranych.

„Historia pokazuje, że trzeba uważać na ryzyko wychodzenia funduszy ze swoich ulubionych spółek, w miarę jak zarządzający rozpoczynają przebudowę portfeli po końcu roku” – napisano w raporcie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Bofa ML: Najbardziej popularne spółki są zagrożone korektą