Bofa ML: Najbardziej popularne spółki są zagrożone korektą

opublikowano: 04-01-2018, 13:11
aktualizacja: 04-01-2018, 13:13

Za sprawą przetasowań w portfelach profesjonalnych zarządzających notowania najbardziej faworyzowanych przez nich spółek mogą znaleźć się pod presją, uważają stratedzy Bofa ML.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Początek roku to w USA tradycyjny okres przetasowań w składzie portfeli zarządzanych na zlecenie. To oznacza, że spółki będące ulubieńcami profesjonalnych zarządzających, mogą być wyprzedawane i spisywać się gorzej od rynku, zauważają w raporcie stratedzy Bank of America Merrill Lynch. Według przeprowadzonego przez nich na danych sięgających 2009 r. badania w ciąg pierwszych 30 dni kalendarzowych roku 10 najbardziej przeważanych przez zarządzających spółek notuje o 1,2 punktu procentowego gorszą stopę zwrotu od 10 najmniej chętnie wybieranych.

„Historia pokazuje, że trzeba uważać na ryzyko wychodzenia funduszy ze swoich ulubionych spółek, w miarę jak zarządzający rozpoczynają przebudowę portfeli po końcu roku” – napisano w raporcie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Bofa ML: Najbardziej popularne spółki są zagrożone korektą