BofA: wzrósł popyt na akcje europejskich spółek

Bloomberg, MD
opublikowano: 27-01-2023, 12:38
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Bank of America donosi, że popyt na akcje europejskich spółek rośnie najszybciej od prawie roku. Na akcje amerykańskich, z powodu obawy recesji, słabnie, informuje Bloomberg.

Stratedzy BofA wskazują, że do funduszy europejskich akcji w tygodniu zakończonym 25 stycznia napłynęło 3,4 mld USD. To najwięcej od lutego ubiegłego roku i dopiero drugi tydzień napływu pieniędzy po 48 z rzędu tygodniach odpływu. W przypadku funduszy amerykańskich spółek także zanotowano napływ, do tego pierwszy od czterech tygodni. Wyniósł jednak tylko 300 mln USD.

Bloomberg zwraca uwagę, że stratedzy z Wall Street coraz bardziej negatywnie odnoszą się do akcji amerykańskich spółek z powodu spodziewanego słabnięcia ich wyników w związku z hamowaniem gospodarki. Rośnie przekonanie o tzw. twardym lądowaniu, czyli recesji spowodowanej przez wzrost stóp procentowych.

W tygodniu kończącym się 25 stycznia obligacje zanotowały czwarty z rzędu tydzień napływu, tym razem wysokości 12,2 mld USD. To mniej niż globalne fundusze akcji, w przypadku których było to 13,9 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane