BofAML: Wskaźnik Byka i Niedźwiedzia wygenerował sygnał kupna

Po tym jak w reakcji na brexit zanotowano rekordowe globalne umorzenia jednostek funduszy akcyjnych, kontrariański wskaźnik obliczany przez bank BofAML wygenerował sygnał kupna.

Po tym jak w reakcji na wynik brytyjskiego referendum indeksy głównych giełd tąpnęły, w poniedziałek zanotowano w skali globu umorzenia jednostek funduszy akcji na kwotę 9,5 mld USD, co było jednym z największych odpływów w ostatnich 10 latach, zauważa bank BofAML powołując się na dane firmy EPFR Global. Skrajnie pesymistyczne nastroje rynkowe sprawiły jednak, że obliczany przez instytucję Wskaźnik Byka i Niedźwiedzia znalazł się odpowiednio nisko, by wygenerować sygnał kupna.

„Pesymistyczne nastroje po referendum są argumentem za gwałtownym odreagowaniem przeceny” – napisali eksperci banku w nocie do klientów.

Ostatnio Wskaźnik Byka i Niedźwiedzia wygenerował sygnał kupna w styczniu, niedługo przed tym jak rynki akcji rozpoczęły dynamiczne odbicie.

Bloomberg
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski, Bloomberg

Polecane