Bogate źródło wiedzy o firmie

Barbara Warpechowska
21-07-2016, 22:00

Tauron Polska Energia opublikował online raport roczny, który integruje informacje o działalności operacyjnej, finansach i zrównoważonym rozwoju.

Nowa formuła to odpowiedź na światowe tendencje, a także ukłon w stronę odbiorców, którzy zyskują łatwiejszy dostęp do danych dotyczących wszystkich dziedzin działalności Grupy.

Interaktywnie

W raporcie rozwinięto zaawansowane narzędzia interaktywne wysoko oceniane przez użytkowników ubiegłorocznej edycji. Wyróżnikiem publikacji jest intuicyjne, a zarazem szczegółowe zaprezentowanie modelu biznesowego Grupy Tauron. Najważniejsze dziedziny działalności i powiązania między nimi zostały przedstawione za pomocą interaktywnego rozwiązania, którego uzupełnieniem jest animowany film. W tworzeniu raportu uczestniczyli przedstawiciele kluczowych działów, dzięki czemu przedstawia on całościowy obraz Grupy i stanowi kompletne źródło informacji o jej działalności i wynikach.

— Raporty roczne online są stałym elementem naszej komunikacji z otoczeniem. Główna nagroda, którą otrzymaliśmy za raport w konkursie „The Best Annual Report” w ubiegłym roku, odzwierciedla wagę, jaką przywiązujemy do dialogu ze wszystkimi grupami naszych interesariuszy. W tym roku po raz pierwszy przygotowaliśmy raport zintegrowany łączący dane operacyjne, finansowe i dotyczące społecznej odpowiedzialności biznesu. Zależało nam, aby stworzyć produkt jak najbardziej użyteczny dla szerokiej grupy odbiorców — analityków i akcjonariuszy, także przedstawicieli mediów oraz naszych klientów — mówi Remigiusz Nowakowski, prezes Taurona Polskiej Energii.

Podobnie jak w ubiegłym roku raport jest responsywny, czyli dostosowuje się do ekranów o różnych rozmiarach, dlatego można do niego zaglądać, korzystając z komputera, tabletu lub smartfona. Umożliwia importowanie wybranych danych do różnego formatu plików, robienie notatek, zawiera ułatwienia dla osób niedowidzących oraz wiele innych funkcji.

Zintegrowane dane

Raport internetowy jest spójny z rocznym raportem Grupy Tauron za 2015 r. opublikowanym w marcu. Zawiera również dodatkowe interaktywne rozwiązania istotne dla akcjonariuszy i inwestorów. W zakresie zrównoważonego rozwoju raport został opracowany zgodnie z międzynarodowym standardem raportowania GRI G4 i poddany weryfikacji przez niezależnego audytora. W doborze zagadnień, które znalazły się w dokumencie, wzięło udział ponad 5 tys. klientów i pracowników Grupy Tauron.

— W tegorocznym raporcie postawiliśmy na integrację. Część finansowa i społeczna zostały połączone i przedstawione w jednym miejscu. Wpisujemy się tym samym w rynkową tendencję do tworzeniaraportów zintegrowanych. Postaraliśmy się, aby oprócz danych i informacji udostępnić użytkownikom dodatkowe treści i narzędzia, niedostępne w innych miejscach — wyjaśnia Agnieszka Wójcik, dyrektor ds. relacji z otoczeniem w Tauronie Polskiej Energii.

Oprócz narzędzi interaktywnych w raporcie znalazło się wiele zdjęć, filmów i animacji, które w przystępny sposób pokazują działalność, model biznesowy i strategię Grupy Tauron, a także działania podejmowane w ramach zrównoważonego rozwoju. Raport dostępny jest pod adresem: www. raport2015.tauron.pl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Barbara Warpechowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Ekologia / Bogate źródło wiedzy o firmie