Bogdanka doniosła na NWR

KSA
opublikowano: 30-11-2010, 00:00

Polska spółka podejrzewa, że Czesi mogli złamać przepisy i nierówno potraktować jej akcjonariuszy.

Polska spółka podejrzewa, że Czesi mogli złamać przepisy i nierówno potraktować jej akcjonariuszy.

Poniedziałek był ostatnim dniem, w którym akcjonariusze Bogdanki mogli odpowiedzieć na wezwanie ogłoszone przez NWR i sprzedać akcje po 100,75 zł. Od razu po ogłoszeniu wezwania giełdowy kurs przebił propozycję NWR, ale w ostatnich dniach utrzymywał się już znacznie bliżej ceny oferowanej przez Czechów —mocno zniżkował m.in. w ubiegły czwartek. Zarząd Bogdanki podejrzewa, że mogło dojść do złamania prawa.

"W świetle informacji medialnych nt. zmiany warunków wezwania przez NWR oraz kształtowania się kursu akcji Bogdanki w ostatnich dniach, 29 listopada 2010 r., zarząd złożył zawiadomienie do Komisji Nadzoru Finansowego w Warszawie o możliwym złamaniu prawa" — czytamy w komunikacie spółki.

Chodzi prawdopodobnie o niedawną publikację "Parkietu", z której wynikało, że NWR spotykał się z akcjonariuszami Bogdanki i składał im różne propozycje — niektórym oferowano podobno wymianę akcji kopalni na papiery NWR.

"Jesteśmy mocno zaniepokojeni możliwością nierównego traktowania akcjonariuszy przez NWR, a także potencjalnym naruszeniem prawa przez przedstawicieli NWR w wezwaniu, prowadzonym w sposób odbiegający od standardów rynku kapitałowego obowiązujących w Polsce" — tłumaczy cytowany w komunikacie Mirosław Taras, prezes Bogdanki.

NWR odmawia komentarza i nie chce odnieść się do tych zarzutów. KNF standardowo przygląda się sprawie.

— Każdy sygnał o ewentualnych nieprawidłowościach na rynku finansowym wyjaśniamy w trybie nadzorczym — mówi Łukasz Dajnowicz, rzecznik komisji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy