Bohaterzy piątkowej sesji GPW nie ciągną rynku wyżej

(Artur Szymański)
30-05-2005, 12:08

Tak jak się tego można było spodziewać, Pekao i BPH nie kontynuują piątkowych wzrostów. Na poprzedniej sesji inwestorzy „kupowali plotki”, a dziś „sprzedają fakty”.

Tak jak się tego można było spodziewać, Pekao i BPH nie kontynuują piątkowych wzrostów. Na poprzedniej sesji inwestorzy „kupowali plotki”, a dziś „sprzedają fakty”.

Gracze liczący na kontynuację piątkowego wzrostu kursów obu spółek przeliczyli się. Tandem Pekao i BPH nie ciągnie dziś rynku na wyższe poziomy. Wręcz przeciwnie, zaczyna przeważać chęć do zrealizowania zysków. Kursy obu spółek nieco się cofają, ale przy niewielkich obrotach.

Dziś potwierdzono piątkowe doniesienia o toczących się rozmowach o przejęciu grupy HVB (kontrolującego BPH i BA CA) przez UniCredito Italiano, głównego udziałowca Pekao. Banki podkreśliły jednak, że wynik rozmów jest bardzo niepewny. Dzisiejsze zachowanie inwestorów znajduje potwierdzenie w zasadzie „kupuj plotki, sprzedawaj fakty”.

Po dwóch godzinach sesji rozczarowują niskie obroty. Na akcjach spółek z WIG20 to dopiero około 100 mln zł. Byłoby jeszcze gorzej gdyby nie PKN Orlen, którego walory drożeją o prawie 2,5 proc. przy ok. 50 mln zł obrotu w ślad za wzrostami zachodnioeuropejskich spółek naftowych, którym sprzyja wzrost ceny ropy naftowej.

Nadal natomiast nie ma chętnych na akcje Telekomunikacji Polskiej, mimo sprzyjającego klimatu w piątek kurs operatora nie zmienił wartości. W górę idzie natomiast cena akcji konkurencyjnej Netii. CA IB podtrzymało rekomendację „kupuj” z ceną docelową 5 zł.

O prawie 6 proc. rośnie kurs Eurofaktora. Zysk netto przekroczył w 2004 r. 6,0 mln zł, poinformował zarząd spółki w związku z zakończeniem audytu sprawozdań finansowych. Wcześniej szacował go na 5,1 mln zł. AS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Artur Szymański)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Bohaterzy piątkowej sesji GPW nie ciągną rynku wyżej