Boimy się podwyżek

OPZZ
opublikowano: 16-10-2006, 00:00

Zdaniem OPZZ

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych ponownie wzywa Radę Ministrów RP do zmiany stanowiska rządu w zakresie:

- wskaźników wzrostu wynagrodzeń u przedsiębiorców w 2007 r.,

- wskaźnika wzrostu wynagrodzeń w sferze budżetowej w 2007 r.,

- wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę od 1 stycznia 2007 r.

Nie akceptujemy propozycji, które zakładają żenująco niski, skandaliczny wzrost wynagrodzeń pracowniczych. Odrzucamy wizję państwa, w którym wynagrodzenia pracowników mają wzrosnąć maksymalnie o 4,3 proc., a kadry zarządzającej o ponad 66 proc. Mówimy „nie” tak rozumianej solidarności i sprawiedliwości społecznej!

Wiele wskazuje na to, że prognoza znacznego wzrostu cen żywności jest realna. Przełoży się to na ceny mięsa, mąki, chleba oraz mleka i jego przetworów. Prognozuje się m.in. podwyżki cen: mleka o 20 proc., chleba o 15 proc., sera o 10 proc., kurczaków o 5 proc. Przypominamy, że w 2007 r. rząd planuje zwiększenie obciążeń podatkowych, cen oleju opałowego, gazu i benzyny. Dotknie to najniżej zarabiających.

W związku z tym uważamy, że rząd, konstruując projekt budżetu państwa, w niedostateczny sposób ocenił inflację w 2007 r.

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: OPZZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu