Bojarski prezesem Budryka

MT
19-06-2007, 00:00

Piotr Bojarski ponownie wygrał konkurs na prezesa kopalni Budryk. Nieoczekiwanie pojawił się problem z wiceprezesem.

Piotr Bojarski ponownie wygrał konkurs na prezesa kopalni Budryk. Nieoczekiwanie pojawił się problem z wiceprezesem.

Rada nadzorcza kopalni Budryk, jednej z dwóch samodzielnych spółek skarbu państwa, rozstrzygnęła konkurs na prezesa. Ponownie na stanowisko został wybrany Piotr Bojarski, który zarządza kopalnią od połowy ubiegłego roku. O fotel rywalizował z Krzysztofem Tytko, byłym dyrektorem zlikwidowanej kopalni Czeczott. Natomiast Marian Kurpas utrzymał stanowisko wiceprezesa ds. technicznych. Rada nadzorcza nie powołała Adama Ratka, dotychczasowego członka zarządu ds. pracowniczych, wyłonionego w drodze głosowania 2,4-tysięcznej załogi Budryka. Powód? Pojawił się spór prawny wśród członków rady nadzorczej, czy takie powołanie jest zgodne z przepisami. Mają to rozstrzygnąć eksperci. Możliwe, że konieczne będzie ogłoszenie konkursu również na to stanowisko, a czas goni. 23 czerwca kolejne posiedzenie rady w tej sprawie, a do 30 czerwca powinno odbyć się walne spółki, które przyjmie sprawozdanie zarządu oraz wyniki finansowe z 2006 r. Walnym Budryka jest minister gospodarki, a nie skarbu, jak w przypadku Bogdanki.

Budryk ma być włączony do Jastrzębskiej Spółki Węglowej, będzie 6. kopalnią w jej strukturach. Ma to nastąpić jesienią 2007 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MT

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Bojarski prezesem Budryka