Bolesław sypnie kasą na inwestycje

GRA
opublikowano: 17-12-2007, 00:00

Nadzór Zakładów Górniczo-Hutniczych dał zgodę na inwestycje. Ich wartość sięgnie blisko pół miliarda złotych.

Nadzór Zakładów Górniczo-Hutniczych dał zgodę na inwestycje. Ich wartość sięgnie blisko pół miliarda złotych.

Rada nadzorcza państwowych Zakładów Górniczo-Hutniczych Bolesław (ZGH), zajmujących się wydobyciem rudy cynkowo-ołowiowej i produkcją cynku, zatwierdziła plan inwestycji w moce produkcyjne na lata 2007-16. Jego wartość to blisko 0,5 mld zł. Najwięcej, bo aż 400 mln zł, spółka wyda na segment hutniczy, a ponad 80 mln zł na górniczy.

— Na budowę hali wanien elektrolitycznych przeznaczymy 70-80 proc. z 400 mln zł. Moce wzrosną z 75 tys. do 100 tys. ton cynku — mówi Bogusław Ochab, prezes ZGH.

Firma chce przedłużyć koncesję wydobywczą dla kopalni Olkusz-Pomorzany do 2016 r. i przygotować do wydobycia kolejne złoża. Strategia nie uwzględnia zapowiadanej eksploatacji złoża Zawiercie.

— Opóźniliśmy to przedsięwzięcie. Na razie wydaje się ono ekonomicznie ryzykowne. Wymaga bardzo dużych nakładów, a od decyzji do wydobycia rudy minie około ośmiu lat — wyjaśnia prezes.

Pominięcie dużego projektu oznacza, że strategię Bolesław może sfinansować z własnych funduszy i nie musi szukać ich na GPW, a takie plany ma resort skarbu.

— Pracujemy nad projektami, które wiążą się z wykorzystaniem pieniędzy z giełdy — mówi prezes.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Bolesław sypnie kasą na inwestycje