Bond: Pepco jest otwarte na fuzję lub przejęcie

opublikowano: 26-04-2021, 15:41

Prezes Pepco Group Andy Bond powiedział, że właściciel sieci sklepów dyskontowych jest otwarty na fuzję lub przejęcie, choć nie ma obecnie konkretnych planów, donosi Reuters.

- Nasz aktualny pogląd jest taki, że wszystkie nasze obecne plany możemy zrealizować organicznie, ale jesteśmy otwarci na fuzje i przejęcia. Nie mamy jednak konkretnych planów. – powiedział Bond podczas spotkania z dziennikarzami.

W poniedziałek Pepco potwierdziło wcześniejsze nieoficjalne doniesienia, że to w Warszawie, a nie Londynie, wejdzie na giełdę.

- Pepco zaczęło w Polsce, to nasz macierzysty i największy rynek. To także nasz najbardziej dochodowy rynek i emocjonalnie nasz dom – mówił dziennikarzom prezes Bond odpowiadając na pytanie, dlaczego spółka wybrała Warszawę.

fot. Marek Wiśniewski
fot. Marek Wiśniewski

Dziennikarze pytali dyrektora finansowego Nicka Whartona, czy spółka nie obawia się, że notowania w złotych zniechęcą potencjalnych inwestorów. Odpowiedział, że Pepco brało pod uwagę wpływ waluty notowań na każdej europejskiej giełdzie i doszło do wniosku, że GPW wciąż pozostaje właściwym miejscem notowań.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane