Bonne prezesem Dalkia Polska

PAP
08-01-2008, 15:52

Pascal Bonne został mianowany prezesem zarządu Dalkia Polska, spółki energetycznej należącej do międzynarodowej grupy Dalkia International. Jest odpowiedzialny za realizację strategii rozwoju spółki w Polsce oraz wzmocnienie jej pozycji na krajowym rynku.

Bonne jest absolwentem paryskiej Ecole Polytechnique. Otrzymał także dyplom inżyniera rolnictwa, gospodarki wodnej oraz leśnictwa.

Pracę w Dalkii rozpoczął w 2004 roku, gdzie piastował funkcję naczelnego dyrektora w spółce zależnej Cristal, wiodącym podmiocie na francuskim rynku klimatyzacji i ciepłownictwa (200 mln euro przychodów oraz 800 pracowników w 2007 roku).

Pascal Bonne zastąpi na stanowisku Marie-Francoise Pepin, która przez 5 lat była prezesem Dalkii Polska. W tym okresie spółka czterokrotnie zwiększyła swoje obroty.

"(...) Jestem przekonany, że systematyczne zwiększanie naszego zaangażowania na polskim rynku energetycznym przyczyni się do rozwoju miast, w których jest obecna Dalkia" - powiedział Bonne.

(PAP)

 


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Bonne prezesem Dalkia Polska