Boom IPO skłania ICICI do zatrudnienia kolejnych bankierów inwestycyjnych

  • Paweł Makosz
opublikowano: 20-04-2021, 11:08

ICICI Bank jest drugim co do wielkości prywatnym kredytodawcą w Indiach. Spodziewając się wzrostu liczby spółek wchodzących na giełdę, od czterech lat zatrudnia najwięcej pracowników w bankowości inwestycyjnej.

Firma z siedzibą w Mumbaju planuje zatrudnić po pięciu pracowników średniego i wyższego szczebla w każdym z dwóch działów, które obecnie liczą 130 bankierów. Nowi finansiści będą specjalizować się w inwestycjach związanych z technologią i ochroną zdrowia.

Rakesh/Wikipedia Commons/Creative Commons Attribution-Share Alike 2.0

Do tej pory w 2021 roku, prawie 3 mld USD zostały zebrane poprzez IPO w Indiach. Są szanse, że ta kwota może przekroczyć nawet 4,6 mld USD odnotowane w 2020 roku. Firmy takie jak Zomato, Policybazaar i Nykaa E-Retail planują wejść na giełdę w Mumbaju w najbliższych miesiącach.

Akcje ICICI Securities zdrożały we wtorek o 4,6 proc. do najwyższego poziomu od 4 lutego. Ruch ten przewyższył wzrost indyjskiego benchmarkowego indeksu Sensex, który wspiął się o 1,1 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PM, Bloomberg

Polecane