Borowski: Decyzja klubu ws. Celińskiego w przyszłym tygodniu

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 10-05-2005, 21:17

Klub SdPl w przyszłym tygodniu podejmie decyzję ws. udziału swojego posła Andrzeja Celińskiego w pracachkomisji śledczej ds. PKN Orlen - poinformował we wtorek PAP szef partii Marek Borowski. Za bulwersujące i skandaliczne uznał wykluczenie Celińskiego we wtorek przez komisję z zadawania pytań przesłuchiwanej Danucie G.

Klub SdPl w przyszłym tygodniu podejmie decyzję ws. udziału swojego posła Andrzeja Celińskiego w pracachkomisji śledczej ds. PKN Orlen - poinformował we wtorek PAP szef partii Marek Borowski. Za bulwersujące i skandaliczne uznał wykluczenie Celińskiego we wtorek przez komisję z zadawania pytań przesłuchiwanej Danucie G.

    "Celiński jest oczywiście skłonny uwzględniać to co postanowimy, natomiast jeśli uzna, że nie chce już tam po prostu zasiadać, to go nie zmusimy" - powiedział Borowski. W wypadku gdyby Celiński nie chciał zasiadać w komisji - dodał - pozostanie do rozstrzygnięcia problem czy klub SdPl deleguje do komisji kogoś innego, czy zrezygnuje z posiadania w niej przedstawiciela.

    Celiński został wykluczony z zadawania pytań Danucie G. i nie przyszedł na kolejne przesłuchanie przed komisją Adama Glapińskiego. O wykluczenie go z przesłuchania G. wnioskował Andrzej Grzesik (Samoobrona). Jak uzasadniał, wniosek ma związek z jej zeznaniami, w których oświadczyła, że toruńska spółka "Elana", gdzie w Radzie Nadzorczej zasiadał Celiński, "pełniła niezwykle ważną rolę w strukturze tzw. mafii paliwowej".

    "Na podstawie informacji, które mam mogę stwierdzić, że decyzja o odsunięciu go od przesłuchania tej pani była całkowicie nieuzasadniona, a nawet skandaliczna" - podkreślił Borowski.

    W jego opinii, "niestety wygląda to na rodzaj odwetu na Celińskim". Zdaniem Borowskiego bowiem, Celiński "w sposób bardzo konsekwentny i odważny piętnuje wszystkie naruszenia prawa, regulaminu, przez członków tej komisji". "Wszystkie przypadki, kiedy członkowie tej komisji załatwiają polityczne porachunki, a nie dochodzą do prawdy" - podkreślił.

    Jak dodał Borowski, decyzja ws. "dalszych stosunków między SdPl a tą komisją" zostanie podjęta przez klub SdPl w przyszłym tygodniu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane