Borowski o swoich obawach po zwycięstwie L. Kaczyńskiego

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 23-10-2005, 23:02

Lider SdPl Marek Borowski, który kandydował w pierwszej turze wyborów prezydenckich, mówi, że "nachodzą go czarne myśli", gdy uświadamia sobie, iż L. Kaczyński jako prezydent RP może realizować projekt nowej konstytucji autorstwa PiS.

Lider SdPl Marek Borowski, który kandydował w pierwszej turze wyborów prezydenckich, mówi, że "nachodzą go czarne myśli", gdy uświadamia sobie, iż L. Kaczyński jako prezydent RP może realizować projekt nowej konstytucji autorstwa PiS.

    "Jeżeli jednak zrozumie, że Polska jest podzielona i ma spory elektorat negatywny i w związku z tym jednak inaczej ułoży tę prezydenturę, to może nie będzie ona (prezydentura) idealna, ale znośna" - powiedział PAP Borowski w niedzielę wieczorem, tuż po ogłoszeniu sondażowych wyników.

    Z sondażu GfK Polonia dla TVN, TVN24 i "Rzeczpospolitej wynika, że L. Kaczyński uzyskał 54,08 proc. głosów, a  Donald Tusk - 45,92.Według sondażu wyborczego TNS OBOP i PBS dla TVP z godz. 21.30, na L. Kaczyńskiego głosowało 53,7 proc. wyborców, na Tuska - 46,3 proc.

    Polityk SdPl dodał, że "niewątpliwie" trzeba zauważyć "niezwykłą konsekwencję" Lecha Kaczyńskiego w czasie jego kampanii wyborczej, a także "wielką śmiałość" w formułowaniu przez niego "wszystkich możliwych obietnic". "On (L. Kaczyński - PAP) nie miał żadnych zahamowań w tym zakresie" - uważa Borowski.

    Pytany, czy zwycięstwo L. Kaczyńskiego zmieni wizerunek Polski w świecie, lider SdPl odparł, że pierwsze komentarze mogą być "mało przychylne".

    "Głównie ze względu na poglądy Kaczyńskiego na politykę zagraniczną i miejsce Polski w Europie. Polityka ma jednak to do siebie, że po pierwszych tygodniach patrzy ona już na działania polityków" - dodał Borowski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane