Borrell: PE nie zaakceptuje budżetu w obecnej propozycji

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 15-12-2005, 19:31

Parlament Europejski (PE) nie zaakceptuje budżetu UE na lata 2007-2013 w formie zaproponowanej przez Wielką Brytanię i premier Tony Blair doskonale to wie - powiedział w czwartek przewodniczący PE Josep Borrell po spotkaniu w Brukseli z przywódcami państw UE.

Parlament Europejski (PE) nie zaakceptuje budżetu UE na lata 2007-2013 w formie zaproponowanej przez Wielką Brytanię i premier Tony Blair doskonale to wie - powiedział w czwartek przewodniczący PE Josep Borrell po spotkaniu w Brukseli z przywódcami państw UE.

"W PE panuje wyjątkowa jedność, że propozycja brytyjska jest nie do zaakceptowania" - powiedział na konferencji prasowej Borrell. Przypomniał, że ewentualne porozumienie przywódców państw UE w sprawie budżetu wymaga następnie zgody eurodeputowanych.

"Pewne kraje członkowskie myślą, że deputowani ustąpią pod naciskami rządów (i nie zawetują budżetu). Tak bywało w przeszłości, ale teraz tak już nie będzie" - dodał Borrell.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane