Borys: rozpoczęcie produkcji szczepionki przez Mabion możliwe w III kwartale

  • PAP
opublikowano: 07-04-2021, 10:56

Produkcja szczepionki przeciw Covid-19 przez firmę Mabion na skalę przemysłową może się rozpocząć w trzecim kwartale tego roku - poinformował w środę prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys.

"O ile mi wiadomo, w firmie trwa w tej chwili transfer technologii produkcji tych szczepionek, który ma zakończyć się do czerwca. Jeżeli te serie testowe zostaną wyprodukowane i przyjęte, to w trzecim kwartale produkcja szczepionek może się rozpocząć już na skalę przemysłową" - powiedział w money.pl Borys.

Paweł Borys, fot. Marek Wiśniewski
Paweł Borys, fot. Marek Wiśniewski

"Wszyscy zakładają, że co najmniej najbliższe dwa lata to jest potężny popyt, jeżeli chodzi o szczepienia przeciw Covid-19, więc myślę, że ta produkcja pojawi się we właściwym momencie" - dodał szef PFR.

Na początku marca spółka Mabion poinformowała, że zawarła umowę z amerykańską firmą Novavax na transfer technologii i próby techniczne dotyczące produkcji antygenu kandydata na szczepionkę przeciw Covid-19. Dodała, że ma też porozumienie z Polskim Funduszem Rozwoju (PRF) ws. inwestycji do 40 mln zł na zwiększenie mocy produkcyjnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane