Borys-Szopa: Dzięki programowi „500 plus” Polska stała się krajem cyfrowym

  • PAP
opublikowano: 04-08-2019, 16:30

Za pomocą polskich rodzin Polska stała się krajem cyfrowym – oceniła minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa, komentując fakt, że w lipcu drogą internetową złożono ponad 2,6 mln wniosków o przyznanie świadczenia "500 plus".

Od lipca wnioski o świadczenia z programów "Rodzina 500 plus" i "Dobry start" można składać za pośrednictwem internetu. Od 1 sierpnia dokumenty można składać także drogą tradycyjną: w urzędzie lub listownie.

„To za pomocą państwa, za pomocą polskich rodzin Polska stała się krajem cyfrowym - 2 mln 600 tys. wniosków o 500 plus wpłynęło drogą elektroniczną oraz 1 mln 500 tys. wniosków o +Dobry start+ również drogą elektroniczną” - mówiła szefowa resortu rodziny podczas niedzielnego wakacyjnego pikniku rodzinnego zorganizowanego przez władze województwa małopolskiego w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.

Minister zaznaczyła, że wnioski o świadczenia można nadal przesyłać drogą elektroniczną, ale od 1 sierpnia przyjmują je także urzędy.

„Jesteśmy przekonani, że inwestycja w rodziny rozpoczęta na początku drogi Prawa i Sprawiedliwości była inwestycją trafioną” - podkreśliła Borys-Szopa. „Bardzo się cieszymy z uśmiechu naszych dzieci, naszych milusińskich. Bardzo się cieszymy również z tego, że rodzice i dziadkowie są spokojniejsi o losy swoich najmłodszych” - dodała.

Wojewoda małopolski Piotr Ćwik zwrócił uwagę, że podczas pikniku resort rodziny, pracy i polityki społecznej zorganizował specjalną strefę, gdzie zainteresowani mogli uzyskać informacje na temat rządowego programu „Rodzina 500 plus”. Wśród atrakcji była też strefa z zabawami dla najmłodszych i placem zabaw.

Marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski ocenił, że program „500 plus” stanowi „nieocenione wsparcie dla każdej rodziny, szczególnie rodzin wielodzietnych".

„W naszym programie województwa małopolskiego rodzina zajmuje absolutnie centralne miejsce, dlatego to wsparcie jest dla nas nieocenioną rzeczą” - zaznaczył marszałek i przypomniał, że samorząd województwa w ramach możliwości swojego budżetu realizuje różne przedsięwzięcia o charakterze prorodzinnym.

Podczas wakacyjnego pikniku rodzinnego „#RodzinaSercemMałopolski” można było zwiedzić bezpłatnie Muzeum Lotnictwa Polskiego, skorzystać ze strefy dla maluchów, gry i animacji dla młodszych i starszych dzieci, a także obejrzeć pokazy sprzętu służb: straży pożarnej, pogotowia ratunkowego, policji i straży granicznej.(

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane