Czytasz dzięki

Borys: Tarcza Antykryzysowa największym pakietem społeczno-gospodarczym w Polsce

  • PAP
opublikowano: 18-03-2020, 15:41

Tarcza Antykryzysowa będzie największym pakietem społeczno-gospodarczym w Polsce, ocenił prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys.

Paweł Borys
Zobacz więcej

Paweł Borys fot. Marek Wiśniewski

"Zapowiada się, że ogłaszana dzisiaj Tarcza Antykryzysowa będzie największym co do skali pakietem społeczno-gospodarczym w Polsce, którego celem jest ochrona miejsc pracy i przedsiębiorstw" - napisał na Twitterze prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys.

Odniósł się w ten sposób do przedstawionego w środę przez premiera Mateusza Morawieckiego i prezydenta Andrzeja Dudę pakietu antykryzysowego, który ma zminimalizować skutki gospodarcze kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa.

W środę odbyła się Rada Gabinetowa poświęcona pakietowi pomocowemu dla gospodarki w związku z negatywnymi skutkami epidemii koronawirusa. Po posiedzeniu, premier Mateusz Morawiecki poinformował o powstaniu projektu pod nazwą: Gospodarcza i społeczna tarcza antykryzysowa dla bezpieczeństwa przedsiębiorstw i pracowników w związku z pandemią wirusa SARS-Cov-2. Szacunkowa wartość pakietu to ok. 212 mld zł. Pięć filarów pakietu tworzy: obrona przed utratą miejsc pracy, wsparcie dla służby zdrowia, bezpieczeństwo systemu finansowego, wsparcie dla przedsiębiorców i inwestycje publiczne.

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy