Boryszew zbada kolejną grupę

GRA
opublikowano: 13-01-2011, 00:00

Boryszew ma nowy cel. Do końca kwartału będzie badać włoskiego producenta wyrobów gumowych.

Boryszew ma nowy cel. Do końca kwartału będzie badać włoskiego producenta wyrobów gumowych.

Jeśli wchodzić w nową branżę, to z rozmachem. To według tej zasady Roman Karkosik postanowił zaistnieć w branży motoryzacyjnej. Kontrolowany przez niego Boryszew wziął na celownik kolejną grupę kapitałową. I przystąpił właśnie do due diligence (wszechstronne badanie prawnofinansowe).

— To włoska firma, specjalizująca się w produkcji wyrobów gumowych dla przemysłu motoryzacyjnego — mówi Michał Kujawski, rzecznik prasowy Boryszewa.

Wyroby gumowe ma w ofercie również Maflow, włoski producent specjalizujący się w przewodach klimatyzacyjnych. Boryszew kupił go w zeszłym roku za około 100 mln zł.

— Potencjał tej firmy jest porównywalny z potencjałem Maflow — dodaje anonimowo osoba uczestnicząca w projekcie.

Rozpoczynające się właśnie due diligence jest trzecim badaniem, które Boryszew będzie prowadzić równolegle z dwoma innymi. Chodzi o badanie Cablelettry, włoskiego producenta wiązek przewodów do samochodów (firma jest w upadłości spowodowanej załamaniem się turystycznego segmentu jej biznesu), oraz niemieckiej grupy motoryzacyjnej, też w upadłości. Badania tych dwóch grup powinny zakończyć się na przełomie stycznia i lutego, wtedy też zapadnie decyzja o ewentualnym złożeniu oferty.

— Trzecie due diligence, które właśnie rozpoczęliśmy, potrwa dłużej — do końca pierwszego kwartału — mówi Michał Kujawski.

Czy w kolejce stoją kolejne grupy motoryzacyjne, którym Boryszew mógłby się przyjrzeć?

— Na razie nie przewidujemy badania kolejnych kandydatów do przejęcia — mówi nasz informator.

Na wczorajszej sesji kurs Boryszewa spokojnie reagował na doniesienia o trzecim potencjalnym celu przejęcia.

Finansowania planowanych transakcji firma na razie nie ujawnia. Przy przejęciu Maflow sięgnęła po tanią emisję akcji z prawem poboru.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane