BOŚ: wnioski o dopłaty do leasingu elektryków na przełomie października i listopada

  • PAP
opublikowano: 08-10-2021, 13:42

Na przełomie października i listopada przedsiębiorcy będą mogli składać wnioski o dopłaty do leasingu samochodów elektrycznych w ramach programu "Mój elektryk" - powiedział PAP dyrektor zarządzający Banku Ochrony Środowiska Mariusz Grab. Dodał, że nabór dla firm leasingowych jest nadal otwarty.

BOŚ w ramach programu "Mój elektryk" będzie udzielał firmom i instytucjom dopłaty do kosztów leasingu fabrycznie nowych pojazdów osobowych i dostawczych.

Według dyrektora zarządzającego BOŚ, w przyszłym tygodniu kilka pierwszych firm leasingowych podpisze umowy z bankiem na świadczenie usługi leasingowej z dopłatą NFOŚiGW w ramach programu "Mój elektryk".

Jak zaznaczył, zainteresowanie firm jest duże, otrzymujemy dużo zapytań od firmy leasingowych, które chcą oferować swoim klientów leasing z dopłatą. "Realnym jest, że na przełomie października i listopada przedsiębiorcy będą mogli składać wnioski o dopłaty do leasingu samochodów elektrycznych w ramach programu" - zapowiedział Grab.

Przypomniał, że bank prowadzi nabór dla firm leasingowych w trybie ciągłym. "Leasingodawcy zainteresowani współpracą z BOŚ powinni wypełnić wniosek, który jest dostępny na stronie: www.bosbank.pl/moj-elektryk i przesłać go do banku drogą elektroniczną" - wskazał.

Według informacji NFOŚiGW budżet całego programu "Mój elektryk" wynosi 700 mln zł, z czego 400 mln zł jest przeznaczone na dopłaty do leasingu.

Wnioskodawcy niebędący osobami fizycznymi, na pojazdy kategorii M1 będą mogli uzyskać do 27 tys. zł w przypadku deklarowanego średniorocznego przebiegu powyżej 15 tys. km (mniejszy przebieg umożliwia otrzymanie dofinansowania w wysokości 18,75 tys. zł) , a na pojazdy kategorii L1e-L7e wsparcie w wysokości 4 tys. zł (do 30 proc. kosztów kwalifikowanych). Natomiast dofinansowanie zakupu pojazdów kategorii N1 (dostawcze), M2 oraz M3 wyniesie maksymalnie 70 tys. zł (do 30 proc. kosztów kwalifikowanych). Warunkiem będzie zadeklarowanie średniorocznego przebiegu powyżej 20 tys. km. Mniejszy uprawnia do otrzymania dotacji na poziomie do 50 tys. zł (20 proc. kosztów kwalifikowanych). Dofinansowanie obejmie zarówno zakup, jak i leasing pojazdów.

Realizację programu przewidziano na lata 2021–2026, a nabory wniosków będą prowadzone do 2025 roku lub do wyczerpania środków.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane