Bosch i młodzi wynalazcy

Materiał sponsorowany
opublikowano: 07-03-2014, 00:00

Hasło przewodnie tegorocznej edycji programu edukacyjnego „Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha” to „Wynalazki są wszędzie”.

Z danych Urzędu Patentowego RP, partnera merytorycznego programu, wynika, że każdego roku wynalazcy zgłaszają ponad 5000 rozwiązań technicznych do opatentowania, a połowa z nich otrzymuje ochronę patentową.

Firma Bosch, która w 2013 roku zgłosiła ponad 5000 wniosków patentowych na całym świecie, wspieranie myśli technicznej ma wpisane we własne DNA. Program „Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha” to jeden z przykładów społecznego zaangażowania, który daję szansę młodym ludziom na zdobywanie wiedzy technicznej i jej wykorzystywanie w praktyce. Gimnazjaliści z Warszawy i Wrocławia mogą skorzystać z bogatej oferty warsztatów kreatywnych organizowanych na Politechnice Warszawskiej i Wrocławskiej oraz zajęć dodatkowych rozwijających na przykład ich umiejętności interpersonalne.

Tegoroczne zajęcia przygotowywane przez studenckie koła naukowe są poświęcone takim zagadnieniom jak nowoczesne materiały kompozytowe, energia niekonwencjonalna, drukowanie w trójwymiarze, elektronika, robotyka i wiele innych. Oferta programowa Akademii stale ewoluuje w kierunku pozyskiwania nowych partnerów, którzy mają swój wkład w utrzymanie wysokiego poziomu merytorycznego programu. Dlatego też oprócz możliwości pogłębiania wiedzy podczas zajęć na politechnikach zarówno uczniowie, jak i nauczyciele będą mogli poznać innowacyjną metodę Design Thinking, opracowaną na Uniwersytecie Stanforda, która polega na nauce szybkiego prototypowania. Ta umiejętność jest szczególnie przydatna w drugim etapie programu, którym jest konkurs na wynalazek. W dotychczasowej 3-letniej historii „Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha” uczniowie zgłosili do konkursu 100 pomysłów na wynalazki. Jak sami przyznają – inspirację czerpią z życia codziennego, a pomysły, podobnie jak wynalazki są wszędzie.

Więcej informacji o programie na stronie www.akademiawynalazcow.edu.pl oraz na www.facebook.com/akademia.wynalzacow

Łukasz Kałucki, koordynator programu „Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha”

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał sponsorowany

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Bosch i młodzi wynalazcy