Bostic: ludzie nie ufają inwestycjom długoterminowym

Tadeusz Stasiuk
18-08-2017, 19:09

Przewodniczący Banku Rezerw Federalnych (Fed) z Atlanty Fed, Raphael Bostic uważa, że Wielka Recesja spowodowała, że ludzie nie ufają długoterminowym inwestycjom.

W wywiadzie dla stacji CNBC oficjel powiedział, że „… mamy tu do czynienia z psychologią, gdzie Wielka Recesja była tak głęboka i pozostawiła tak głębokie blizny, że ludzie są niechętni jakimkolwiek długoterminowym inwestycjom”.

Bostic uważa, że amerykańskie firmy były pozytywnie i optymistyczne nastawione do kandydatury Donalda Trumpa na prezydenta USA, i wydaje się, że nie zmieniły swojego stanowiska i planów gdy został wybrany.

Realizują strategię "poczekaj i zobacz" – ocenia wybrany w marcu szef Fed z Atlanty, który na tym stanowisku zastąpił Dennisa Lockharta, który odszedł na emeryturę.

Twierdzi, że nie należy na sztywno przywiązywać się do zakładanego przez Trumpa celu dla wzrostu PKB przekraczającego poziom 3 proc.

Wielu ekonomistów uważa, że będzie to około 2 proc. – wyjaśnia Bostic. 

Jego zdaniem, od samych cyferek ważniejsze jest środowisko biznesowe, jego stan i kondycja, które mogą służyć zarówno klientom, jak i wzrostowi ogółem

Bostic jest członkiem Komitetu Otwartego Rynu Fed, ale bez prawa głosu w sprawie polityki stóp procentowych. Zdobędzie je w 2018 r. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Bostic: ludzie nie ufają inwestycjom długoterminowym