Czytasz dzięki

BOT liczy na wzrost przychodów po rozwiązaniu KDT

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 08-09-2005, 20:29

BOT Górnictwo i Energetyka liczy, że wskutek rozwiązania z końcem 2005 roku kontraktu długoterminowego w Elektrowni Bełchatów, przychody holdingu w 2006 roku wzrosną o kilka procent - poinformował PAP prezes spółki Zbigniew Bicki.

BOT Górnictwo i Energetyka liczy, że wskutek rozwiązania z końcem 2005 roku kontraktu długoterminowego w Elektrowni Bełchatów, przychody holdingu w 2006 roku wzrosną o kilka procent - poinformował PAP prezes spółki Zbigniew Bicki.

    W 2005 roku wygasa kontrakt długoterminowy na odbiór energii elektrycznej zawarty pomiędzy Polskimi Sieciami Elektroenergetycznymi (PSE) a Elektrownią Bełchatów.

    "Cena w tym kontrakcie jest obecnie poniżej ceny rynkowej. Zakładamy, że po jego rozwiązaniu uzyskamy lepszą cenę i ta nowa sytuacja znajdzie odzwierciedlenie w wynikach 2006 roku. Wzrosną zarówno przychody, jak i zysk netto. Wzrost przychodów może być kilkuprocentowy" - powiedział PAP prezes holdingu.

    Poinformował, że 2005 rok holding zakończy zyskiem netto, będzie on jednak mniejszy niż osiągnięty w 2004 roku z powodu przeprowadzanego programu dobrowolnych odejść.

    "Program ten będzie miał wpływ na tegoroczne wyniki finansowe. Wynik za 2005 rok będzie dodatni, ale będzie gorszy niż w 2004 roku. Nie uwzględniając kosztów odejść rok zakończylibyśmy zdecydowanie większym zyskiem netto. Szacujemy jednak, że program ten zwróci się jednak w ciągu półtora-dwóch lat" - powiedział Bicki.

    Prezes poinformował, że chęć odejścia z zatrudniającego obecnie 26 tys. pracowników holdingu, zgłosiło obecnie ok. 650 osób. "Zakładaliśmy, że będzie większe zainteresowanie. Oceniamy, że z programu tego w 2005 roku skorzysta 1000 osób. Obecnie programem objętych jest 650 osób. Można powiedzieć, że program jest udany, aczkolwiek mogłoby być lepiej" - powiedział Bicki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane