BP Polska sprzedał część aktywów Gaspolowi

PAP
opublikowano: 05-05-2009, 15:02

Firma paliwowa BP Polska sprzedała swój dział gazu płynnego do instalacji przydomowych. Nabywcą jest branżowa spółka Gaspol SA w Warszawie. Wartość transakcji nie została ujawniona.

Firma paliwowa BP Polska sprzedała swój dział gazu płynnego do instalacji przydomowych. Nabywcą jest branżowa spółka Gaspol SA w Warszawie. Wartość transakcji nie została ujawniona. Jak poinformowała firma BP w komunikacie, sprzedaż segmentu instalacji przydomowych jest wynikiem realizacji przyjętej przez nią strategii w naszym kraju. Zakłada ona skoncentrowanie się na rozwijaniu strategicznych działów gazu płynnego, takich jak: butle, instalacje z gazem płynnym dla firm oraz autogaz. Gaspol działa na polskim rynku od 1991 roku i jest jednym z największych dostawców gazu płynnego do instalacji przydomowych w naszym kraju. Na mocy podpisanej umowy Gaspol stał się właścicielem używanych przez dotychczasowych klientów BP Polska zbiorników na gaz płynny i jednocześnie przejmie obowiązek zaopatrywania ich w gaz. Warunki handlowe, w tym sposób ustalania cen gazu płynnego, nie ulegną zmianie, a opłaty za używanie zbiornika pozostaną na obecnym poziomie przez okres co najmniej 12 miesięcy. © ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Energetyka / BP Polska sprzedał część aktywów Gaspolowi