BP wraca do oferty IPO biznesu rurociągowego w USA

Brytyjski gigant energetyczny, koncern BP złożył wniosek o pierwszą publiczną ofertę swoich aktywów rurociągów w USA, donosi Reuters.

BP Midstream Partners LP, spółka z ograniczoną odpowiedzialnością utworzona przez jednostkę gazociągową BP w USA, stwierdziła, że planuje wprowadzenie walorów do obrotu na giełdzie w Nowym Jorku pod symbolem "BPMP".

MLP to uprzywilejowana podatkowo struktura często wykorzystywana przez spółki rurociągowe i inne przedsiębiorstwa zajmujące się intensywnym wykorzystywaniem kapitałów. Podmioty te zwolnione są m.in. z podatku dochodowego od osób prawnych.

Ogłoszenie oferty IPO ma miejsce w prawie dwa miesiące po tym, jak BP zapowiedział wycofanie niektórych aktywów w ramach zmian strukturalno-biznesowych w regionie środkowego wschodu i Zatoki Meksykańskiej w USA w ramach IPO w celu pozyskania środków pieniężnych.

To drugie podejście do tego tematu przez BP. Podobne plany miały miejsce przed pięciu laty, zanim gwałtownie spadające ceny ropy zmusiły potentata do wstrzymania tego procesu.

Według szacunków BP Midstream Partners LP, firma może pozyskać z IPO do 100 mln USD. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Energetyka / BP wraca do oferty IPO biznesu rurociągowego w USA