BPH dąży do oporu przy 250 zł

Dariusz Karolak
opublikowano: 28-11-2001, 00:00

BPH rośnie na wysokich jak na ten mało płynny walor obrotach. W ubiegłym tygodniu padł opór tygodniowej średniej VAMA10, 194,3. Budujący się nowy korpus tygodniowy już teraz jest równie gruby jak poprzedni, a jego długość wskazuje na dużą siłę rynku.

Wydaje się, że celem rozpoczętego przez byki marszu na północ jest 3-letni opór 250 zł. Na razie ruch mieści się w obrębie krótkoterminowego kanału wolumenowego ograniczonego od góry 224 , a od dołu 187 zł. Wskaźnik ruchu kierunkowego podpowiada, że górna linia kanału nie na długo będzie w stanie zatrzymać presję popytu (na wykresie liniowym została przełamana). Dowodów siły jest więcej, najwyższe od prawie 2 lat dzienny MACD i RSI, czy aktywny sygnał kupna na tygodniowym MACD. Co w takim razie jest powodem tak dużej siły BPH? Po pierwsze – bank ten przejmuje koszulkę lidera od słabnącego Pekao SA. Po drugie – przegłosowana fuzja nie została do tej pory należycie przez rynek wynagrodzona. Po trzecie – po połączeniu będzie to bardzo płynny walor, co przy braku nowych ofert ze strony SP może mobilizować popyt instytucjonalny.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

PO

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BPH dąży do oporu przy 250 zł