BPH: Dębica miała bardzo udany IV kwartał

02-02-2004, 10:59

Informacja:

W czwartym kwartale 2003r. spółka osiągnęła 32,7 mln zł zysku netto przy przychodach na poziomie 3010 mln zł. Zysk netto czterech kwartałów ubiegłego roku wyniósł 110 mln zł. a przychody 1 287 mln zł. Zysk operacyjny spółki w czwartym kwartale przekroczył 32 mln zł., a po czterech kwartałach zysk operacyjny przekroczył 128 mln zł.

Komentarz BM BPH PBK:

Wyniki spółki w czwartym kwartale 2003r. są bardzo dobre. Cały ubiegły rok był rekordowy dla spółki pod względem przychodów, zysku operacyjnego i zysku netto. W minionym kwartale pomimo niższych, o kilka procent, niż w trzecim i drugim kwartale 2003r. przychodów zysk neto okazał się rekordowo wysoki w całej historii spółki. W IV kwartale rentowność netto przekroczyła 10,5%. Zysk operacyjny IV kwartału był najniższy z osiągniętych w ubiegłym roku, jednak był wyższy o 20% od zysku operacyjnego IV kwartału 2002r. W całym 2003r. przychody spółki były wyższe od przychodów roku poprzedniego o 22,7%, a zysk netto był wyższy o 41%. Zysk na akcję osiągnął w ubiegłym roku rekordowa wartość 7,97 zł. Osiągnięte w ubiegłym roku wyniki są głownie efektem restrukturyzacji i modernizacjo spółki. Na szczególną uwagę zasługuje zmniejszenie w 3003r. w porównaniu do roku poprzedniego kosztów sprzedaży oraz kosztów ogólnego zarządu pomimo blisko 23% wzrostu przychodów. Obecnie trudno jest prognozować czy bieżący rok przyniesie kolejne rekordy przychodów i zysków wobec zapowiadanego spowolnienia w Europejskim przemyśle samochodowym, jednak z pewnością poziom osiąganych przez spółkę zysków również w br. będzie dla inwestorów satysfakcjonujący.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BPH: Dębica miała bardzo udany IV kwartał